Posnet – jeden producent, różnorodne rozwiązania

Kasy fiskalne Posnet Mobile HS EJ i Posnet Revo

Wiele branż i należących do nich przedsiębiorstw wiąże się z koniecznością wdrożenia urządzeń fiskalnych. Nie oznacza to jednak, że każdy biznes potrzebuje takich samych rozwiązań, albo inaczej – że w każdej firmie te same opcje okażą się skuteczne. Dlatego uznanie podatników zyskują producenci, którzy nie tylko oferują wysokiej jakości technologie sprzedaży, ale i różnorodne modele oraz funkcjonalności. Do takich marek z pewnością należy Posnet, co można zaobserwować na przykładzie kilku konkretnych kas fiskalnych.

Praca w terenie i dojazd do klienta

Działalność o charakterze mobilnym determinuje wybór konkretnych rozwiązań technologicznych – to nie ulega wątpliwości. W takim przypadku przedsiębiorca często zmienia położenie, zaś kasa fiskalna musi mu w tych podróżach towarzyszyć. Wszystko jedno, czy chodzi o handel obwoźny, czy świadczenie usług wymagających dotarcie do lokalizacji, gdzie znajduje się klient. Pewne cechy są niezbędne – doskonale to obrazuje model Posnet Mobile HS EJ. To przede wszystkim wciąż najmniejsza kasa fiskalna spośród dostępnych na obecnym, polskim rynku. Jej wymiary bowiem wynoszą 86 x 158 x 46 mm, natomiast waga – zaledwie 400 g. Żeby jeszcze lepiej uzmysłowić sobie komfort związany z obsługą takiego urządzenia, warto dodać, że mieści się ono nawet w kieszeni marynarki, nie wspominając już o damskiej torebce czy samochodowym schowku. Jednym słowem – czy to w przypadku długotrwałej pracy w terenie, czy przechowywania lub transportowania kasy, Mobile HS EJ sprawdza się znakomicie. A to nie koniec – posiada także elegancką, wytrzymałą obudowę, prosty w obsłudze mechanizm drukujący i dobrą baterię. Umożliwia również zasilanie przy użyciu instalacji samochodowej.

Działalność handlowa na wysokich obrotach

Wspomniany producent oferuje urządzenia rejestrujące nie tylko dla działalności mobilnych. Oto mamy Neo XL EJ – kolejny przykład potwierdzający różnorodność kas fiskalnych Posnet, tym razem należący do segmentu kas systemowych. Warto już na początku zaznaczyć, że technologia ta, przeznaczona do pracy stacjonarnej, posiada bazę towarową rzędu 30 000 (wersja Standard) lub nawet 60 000 PLU (wersja Plus). O wysokości tego parametru może zadecydować użytkownik, zgodnie z szerokością oferty w jego punkcie handlowym. Ponadto, poza typowymi złączami komunikacyjnymi, Neo XL EJ obsługuje interfejs typu Ethernet (czyli działa w ramach sieci komputerowej LAN) oraz pozwala na prostą i skuteczną integrację z szalką ważącą (funkcja kasowagi). Co więcej, rozbudowana i przejrzysta klawiatura stwarza warunki do zaprogramowania aż 104 własne skróty klawiszowe, w znacznym stopniu ułatwiające przebieg transakcji z udziałem popularnych produktów (ma to znaczenie zwłaszcza przy dużym natężeniu ruchu).

Innowacje technologiczne w branży fiskalnej

Kasy fiskalne, które wchodzą na rynek technologii sprzedaży, często oferują wyższe parametry użytkowe i dodatkowe funkcje. Co jakiś czas jednak pojawiają się modele innowacyjne, których rozwiązania mają istotny wkład w kreowanie współczesnej wizji technologii sprzedaży. Tak było tego z Revo, kasą fiskalną Posnet dla małych i średnich przedsiębiorstw. Po pierwsze, urządzenie może posiadać bazę towarową wielkości 10 000 lub 15 000 PLU, klawiaturę zwykłą lub silikonową z podświetleniem, a także obsługiwać różne standardy komunikacyjne (włącznie z opcjami bezprzewodowymi, typu WiFi). Należy jednak dodać, że kasa ta jako pierwsza (jeszcze przed Neo XL EJ) zaoferowała funkcję kasowagi – a ponadto dysponuje oryginalnym mechanizmem drukującym, wystawiającym dokumenty po stronie nabywcy. Co więcej, Revo występuje w aż 6 wersjach kolorystycznych. Krótko mówiąc, zarówno sam ten model, jak i pozostałe – wymienione i niewymienione – urządzenia potwierdzają, że różnorodność to jedna z podstawowych cech technologii sprzedaży, jakie proponuje Posnet.

1 Komentarz

  1. ania-LZ

    od dawna jestem fanką mobile hs ej 😀 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeszcze tylko małe zadanie: *