Średnie kasy fiskalne – najpopularniejsze modele

Oczywiście, w tytule nie chodzi o kasy średnie pod względem jakości – wręcz przeciwnie. Postanowiliśmy wziąć na tapetę urządzenia, które posiadają nieduże gabaryty i jednocześnie oferują atrakcyjne parametry oraz możliwości. Wybrane przez nas 3 modele „złotego środka” cieszą się dużym powodzeniem wśród wielu przedsiębiorców. Sprawdźmy, dlaczego tak właśnie jest.

Elzab Jota E

Poznaj kasę fiskalną Elzab Jota E

Z pewnością jest to szczególna kasa fiskalna. Na pierwszy rzut oka może wydawać się nam niepozorna, a nawet nie sprawiać wrażenia funkcjonalnej i efektywnej. Warto zatem w takim przypadku dowiedzieć się, jak bardzo się mylimy. Jota E pozwala na wybór jednego z aż 3 wariantów, różniących się pojemnością bazy towarowej: 4 095, 6 143 i 20 479. W zależności od rozbudowania naszej oferty, jesteśmy w stanie precyzyjnie ustalić możliwości naszej kasy lub przygotować ją na rozwój biznesu. Urządzenie rejestruje kopie paragonów w formie elektronicznej. W rezultacie, mechanizm drukujący – mieszczący rolkę o długości 80 m – zapewnia przyjazną, banalnie łatwą obsługę. I nawet to nie wszystko. Model ten posiada szereg portów komunikacyjnych (RS-232, USB, opcjonalnie – LAN), pozwalających na podłączenie kasy do sieci komputerowej, a także koordynację działań różnych urządzeń peryferyjnych: modemu, wagi elektronicznej czy skanera kodów kreskowych. W obliczu tylu atrakcyjnych rozwiązań, małe gabaryty kasy Jota E to jedynie dodatkowy atut, umożliwiający równie skuteczną pracę zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i mobilnej.

Novitus Sento LAN E

Dowiedz się więcej o kasie fiskalnej Novitus Sento LAN E

To kolejny, wyjątkowy przykład w technologiach handlowych. Uwagę przyciąga już sama obudowa modelu marki Novitus, łącząca ergonomię konstrukcji z charakterystycznym, eleganckim designem. Ale, oczywiście, wygląd to tylko jedna z zalet. Przede wszystkim, Sento LAN E to „leader łączności”. Każdy przedsiębiorca, który kupuje urządzenie fiskalne z myślą o stworzeniu większego, sprawnego systemu sprzedaży, powinien zwrócić uwagę na ten przykład. Kasa posiada wiele interfejsów różnego rodzaju (3 x RS-232, USB typu A – host, USB typu B, Ethernet), dzięki czemu jednocześnie umożliwia uzyskanie najszybszej i najstabilniejszej wymiany danych w ramach sieci LAN oraz współpracę z wieloma elementami: komputerem lub terminalem komputerowym, drukarką paragonową, wagą elektroniczną, czytnikiem kodów kreskowych bądź terminalem płatniczym. Dodatkowo, na szerokie możliwości kasy oraz komfort prowadzenia sprzedaży składają się: baza towarowa rzędu 16 000 PLU, opcja zapisu elektronicznej kopii paragonów, jak również alfanumeryczna, intuicyjna klawiatura. Znajdujące się na niej przyciski funkcyjne służą ustaleniu własnych skrótów dla szybkich sprzedaży oraz najważniejszych funkcji Sento LAN E.

Posnet Revo

Szczegóły na temat kasy fiskalnej Posnet Revo

To nie jedynie wysokie parametry i korzystne rozwiązania, ale także spora dawka innowacji w jednym urządzeniu. Przede wszystkim, nie da się nie zwrócić uwagi na oryginalny mechanizm drukujący, wystawiający paragon w kierunku nabywcy, a nie sprzedawcy. Dzięki tej opcji klient ma większy udział w usprawnieniu transakcji, zaś przedsiębiorca – pewność, że sprzedaż została zakończona zgodnie z przepisami. Revo umożliwia wybór liczby pozycji towarowych (10 000 lub 15 000 PLU), typu klawiatury (standardowej lub silikonowej, odpornej na przypadkowe zalania) oraz wiele sposobów na komunikację z innymi urządzeniami (Ethernet, USB, RS-232 i opcjonalnie – Wi-Fi, GPRS, PS2). Nie można nie wspomnieć o prostym połączeniu ze specjalną, niedużą, w pełni zintegrowaną szalką ważącą, obsługiwaną za pomocą panelu sterowania kasy. Co więcej, Revo pozwala na podpięcie pendrive’a i wykonanie szybkiego backupu elektronicznej kopii paragonów. Zadbano tu również o stronę wizualną. Kasa Revo występuje aż 2 6 wersjach kolorystycznych. Umożliwia to dobranie urządzenia zarówno do indywidualnych upodobań, jak i wystroju wnętrza firmy.

3 Komentarzy

 1. Ewa

  zastanawiam się, ilu klientów ma odruch samodzielnego brania poaragonu prosto z kasy fiskalnej…bo samo rozwiązanie ciekawe i miłe dla sprzedawcy, nie powiem 🙂

 2. Adam X

  No ja mam sento novitusa i jestem bardzo zadowolony. szybko ważę, skanuję kody, sprzedaż idzie sprawnie

  pozdrawiam.

 3. arek33333

  A mnie wydaje się najlepsza własnie Jota E – bo oprócz tego, że ma wiele możliwości i opcji, jest też stosunkowo na tyle nie duża, że można ją zabrać w podróż lub pracować na niej w sklepie. ale Revo też dobra, fajna ta integracja z szalką. No i poszaleli z kolorami, hehehe 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeszcze tylko małe zadanie: *