Posnet Mobile HS EJ vs Posnet Ergo

Kasy fiskalne Posnet Ergo i Posnet Mobile HS EJ

Tym razem na nasz „ring” wchodzą dwie kasy fiskalne tej samej marki – Posnet. Wyjątkowość jednej z nich przedsiębiorcy mieli już okazję poznać. I choć druga dopiero trafi do sprzedaży, już znamy jej innowacyjne i atrakcyjne rozwiązania. Która z obydwu propozycji okaże się lepsza dla współczesnych użytkowników? Spróbujmy to rozstrzygnąć.

Tak mała, a tak nowoczesna – kasa Mobile HS EJ

Pierwszy, tytułowy model posiada wiele atutów, ale jest znany przede wszystkim  z jednej cechy: jak dotąd, to najmniejsza kasa fiskalna dostępna na polskim rynku. Trudno się zatem dziwić, że – jak sama nazwa urządzenia wskazuje – to doskonałe rozwiązanie dla działalności mobilnych. W końcu, kasa bez problemu zmieści się nie tylko w samochodowym schowku, ale również w damskiej torebce, a nawet i w kieszeni marynarki. Przy tej okazji, warto również wspomnieć, że Mobile HS EJ posiada wydajny akumulator, a także oferuje możliwość skorzystania z ładowarki samochodowej.

Kompaktowe rozmiary obudowy – swoją drogą, utrzymanej w 2 stylowych wersjach kolorystycznych – nie umniejszają jednak funkcjonalności tego modelu. Wręcz przeciwnie, to kolejny dowód na to, jak urządzenia fiskalne realizują zaawansowane technologicznie standardy. Mobile HS EJ zapisuje kopię paragonów w formie elektronicznej, umożliwia stosunkowo szybkie wystawianie dowodów sprzedaży, banalnie prostą obsługę mechanizmu drukującego oraz definiowanie skrótów klawiszowych dla często wybieranych produktów i usług bądź najważniejszych opcji kasy. Dodać należy, że posiada 2 interfejsy (USB, RS-232) do współpracy z elementami peryferyjnymi (waga elektroniczna, skaner kodów), jak również opcję zaprogramowania 4 000 pozycji towarowych.

Więcej na temat kasy fiskalnej Posnet Mobile HS EJ tutaj.

Nowy wymiar komfortu i rozwoju – kasa Ergo

Drugi, wchodzący wkrótce na rynek model Ergo również reprezentuje nowoczesne technologie do zarządzania działalnością handlową. Podobnie, jak Mobile HS EJ, przechowuje dane o zarejestrowanych transakcjach w formie cyfrowej i umożliwia wydruk dowolnej grafiki w nagłówku i stopce paragonu. Gabaryty odbudowy, choć nie tak małe jak w przypadku pierwszym, również stanowią udogodnienie dla wykorzystywania kasy w terenie – tym bardziej, że solidna konstrukcja zapewnia odporność na wstrząsy czy wilgoć.

Ale co ma wyróżniać to urządzenie, a nawet sprawiać, że nada nowy wymiar prowadzeniu działalności handlowej? To jedna szczególna cecha: elastyczność. Przede wszystkim, stwarza ona szansę na precyzyjne dostosowanie Ergo do wymagań prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Użytkownik sam decyduje, czy chce, aby jego egzemplarz posiadał 4 000, 6 000 czy 8 000 PLU. Jeśli zaś chodzi o współpracę z urządzeniami peryferyjnymi, kasa oferuje różne warianty rozszerzeń: pierwszy (USB, 2 x RS232), drugi (USB, 2 x RS232, Wi-Fi i Bluetooth) oraz trzeci (USB, 2 x RS232 oraz modem 3G). Najlepsze jest jednak to, że gdy na dalszym etapie prowadzenia sprzedaży użytkownik uzna wybrane na początku parametry i opcje za niewystarczające – będzie mógł odpowiednio doposażyć swój model Ergo.

Szczegóły dotyczące kasy fiskalnej Posnet Ergo znajdziesz pod tym linkiem.

Która kasa (dla kogo) lepsza?

Produkcja kolejnych, nawet innowacyjnych urządzeń fiskalnych nie ma na celu degradacji innych, towarzyszących, równie nowoczesnych modeli. Dlatego też trudno określić, która z kas jest lepsza, bowiem obie oferują wysokie standardy technologiczne i funkcjonalne. Obie też nadają się do różnego rodzaju biznesów. Co innego jednak, jeśli mówimy o konkretnym przedsiębiorstwie – w takim przypadku pewne rozwiązania mogą okazać się lepsze, skuteczniejsze, bardziej przydatne.

Zajmując się wyłącznie sprzedażą mobilną, nie poszerzając oferty oraz ceniąc sobie jak najmniejsze, najporęczniejsze urządzenia, warto zdecydować się na model Mobile HS EJ, bo choć kasa ta jest wielozadaniowa – to idealny partner podczas podróży służbowych. A jeśli mamy zamiar rozwijać firmę lub podejrzewamy, że może zaistnieć konieczność dodatkowego usprawnienia systemu sprzedaży, jeśli lubimy technologie maksymalnie dopasowane do nas – wybór powinien paść na Ergo. Wszystko zatem zależy od naszych upodobań i oczekiwań oraz wymagań stawianych przez zarządzaną działalność.

3 Komentarzy

  1. elBe

    jestem ciekaw tej kasy ergo…szczerze powiedziawszy, wydaje się idealnym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorców 🙂

  2. Maciej_W

    ja sobie chwalę Mobile HS EJ. Naprawdę poręczna, wszędzie się mieści, jest wygodna a, bateria trzyma na prawdę długo. a Ergo to cóż – poczekajmy, zobaczymy 😉

  3. AndrzeJ-J

    zakupiłem bazową wersję Ergo i doposażę ją w odpowiednim momencie, wg mnie bardzo fajna opcja, poza tym urządzenie poręczne i czuć, że solidnie wykonane. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeszcze tylko małe zadanie: *