Różnorodność drukarek fiskalnych online – kilka interesujących przykładów

Posnet Temo Online - mobilna drukarka fiskalna

Drukarki rejestrujące cieszą się dużym uznaniem przedsiębiorców i znakomicie sprawdzają się w niejednej działalności. Tym bardziej, że już od dawna oferują naprawdę różne rozwiązania. Teraz jednak, po wejściu zaawansowanego systemu teleinformatycznego, siłą rzeczy podatnicy kierują swoją uwagę na modele online. Na szczęście, tych na rynku technologii sprzedaży wciąż przybywa. Mowa również o drukarkach fiskalnych nowej generacji. Jakie są i co mogą zaoferować oprócz komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas?

Model Posnet Temo Online

Na początek idealne urządzenie rejestrujące dla działalności wykonujących swoje obowiązki mobilnie. Dlaczego idealne? Ponieważ posiada wszystkie rozwiązania niezbędne w przypadku takiego trybu pracy. To, co najpierw rzuca się w oczy, jeśli chodzi o drukarkę fiskalną Posnet Temo Online, to jej niezwykle skromne gabaryty i mała waga. Trudno uwierzyć, że urządzenie rejestrujące może się zmieścić w tak niedużej konstrukcji, dającej się przechowywać nawet w kieszeni kurtki. Łatwość transportowania urządzenia i stosowania go w terenie nie byłaby taka sama, gdyby nie zastosowany w tej technologii wydajny akumulator. Dzięki niemu użytkownik zyskuje możliwość długiej pracy (wydruku nawet do 50 000 wierszy tekstu na dokumentach) bez dostępu do źródła zasilania sieciowego. Warto przy tym podkreślić, że do naładowania baterii jest w stanie skorzystać z instalacji samochodowej. A co ponadto? Model od Posnet oferuje prostą obsługę mechanizmu termicznego, szeroki zakres konfiguracji wydruku oraz obsługę bazy towarowej do 100 000 pozycji PLU.

Model Elzab Cube Online

Pora na najnowsze rozwiązanie w tym zestawieniu, bowiem ta drukarka fiskalna pojawiła się na rynku od razu w wersji online. Model od Elzab, choć należy już do rozwiązań stacjonarnych, również posiada nieduże gabaryty. Jednocześnie – jak sama nazwa wskazuje – ma kształt sześcianu oraz elegancki design. W rezultacie urządzenie rejestrujące odnajdzie się na niejednym, nawet dość ograniczonym przestrzennie stanowisku pracy, a także będzie się znakomicie prezentowało pod względem wizualnym. Ale oczywiście atuty Elzab Cube Online nie kończą się na budowie i wyglądzie urządzenia. Poza tym, oferuje ono zróżnicowane standardy komunikacyjne oraz obsługę do aż 500 000 pozycji towarowych, zdefiniowanych w programie sprzedażowym. Drukarka fiskalna jest także naprawdę przyjemna w obsłudze, a to za sprawą wbudowanego mechanizmu termicznego, intuicyjnych przycisków czy estetycznego, przejrzyście wyświetlającego komunikaty ekranu (TFT 4,3”). Warto jednak przy tej okazji wspomnieć, że Cube Online da się wyposażyć w dodatkowy, specjalny wyświetlacz wolnostojący.

Model Novitus HD Online

Na koniec z pewnością „najbardziej stacjonarne” rozwiązanie z wymienionych. W dodatku, bardzo cenione już we wcześniejszej, offline’owej wersji. W odsłonie online prezentuje się równie znakomicie. Zwraca na siebie uwagę niedużą konstrukcją, eleganckim wzornictwem, a zwłaszcza praktycznym kolorowym wyświetlaczem, działającym w trybie High Color oraz emitującym rozmaite treści: informacje o przebiegu transakcji, reklamy, filmy lub grafiki (dodajmy, że ekran dostępny jest w 2 wariantach konstrukcyjnych). Drukarka fiskalna Novitus HD Online spełnia oczekiwania nawet naprawdę wymagających przedsiębiorstw. Może bowiem współpracować z bazą towarową liczącą nawet 1 000 000 pozycji PLU. Na uwagę zasługuje też mechanizm drukujący – łatwy w obsłudze, szybki, obsługujący rolkę papieru termicznego o długości do 100 m i szerokości 57 bądź 80 mm. Ponadto, na wystawianych dokumentach da się umieszczać dodatkowe elementy, jak kody kreskowe 1D i 2D, NIP nabywcy albo logotyp działalności. I co ciekawe, model od Novitus również oferuje solidne zasilanie akumulatorowe „na czarną godzinę”, np. w sytuacji nagłej awarii prądu.

Jak widać, powyższe modele udowadniają, że drukarki fiskalne dostępne na rynku technologii sprzedaży są naprawdę różnorodne, także w wersji online. I są w stanie odpowiedzieć na potrzeby niejednej działalności, czy to stacjonarnej, czy też mobilnej.

1 Komentarz

  1. D@r3k

    Fajnie, że znów się mówi o modelu HD, ta drukarka fiskalna już dawno zrobiła na mnie znakomite wrażenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeszcze tylko małe zadanie: *