Jakość wykonania i funkcjonalność kolektorów danych
Na jakie kwestie najczęściej zwracamy uwagę przy poszukiwaniu i wybieraniu różnych urządzeń elektronicznych? Zapewne na parametry użytkowe danej technologii czy też jej ogólną funkcjonalność. Niemniej, istnieją urządzenia, w przypadku których równie ważną kwestią jest jakość wykonania oraz odporność na intensywną i długotrwałą eksploatację. A do grona takich rozwiązań technologicznych należy kolektor danych.
Kompaktowa i solidna konstrukcja
Kolektory danych, jako urządzenia przenośne, charakteryzują się niewielkimi gabarytami i ergonomicznymi obudowami. Dzięki temu zapewniają komfortowe wykonywanie zadań w trybie mobilnym, jak również bezproblemowe transportowanie. Jednakże, powszechnie wiadomo, że urządzenia mobilne są często narażone na niepożądane działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Dlatego także w przypadku kolektorów danych, niebagatelne znaczenie mają parametry fizyczne tej technologii, m.in. szczelność konstrukcji określana za pomocą IP, wytrzymałość na upadki z konkretnej wysokości oraz możliwość pracy w ujemnych temperaturach. Decydują one bowiem niekiedy o tym, w jakim przedsiębiorstwie sprawdzi się konkretny terminal przenośny. A informacje tego typu można zazwyczaj znaleźć w specyfikacji technicznej danego urządzenia, np. na tej stronie internetowej: https://www.pckf.pl/kolektory-danych
Kolektor danych do systemu
Rozwiązania systemowe są dziś wdrażane w firmach, które reprezentują różne sektory gospodarki. I co najciekawsze, dotyczy to zarówno dużych, jak i średnich oraz nawet małych przedsiębiorstw. Sytuacja ta nie powinna nikogo dziwić. Obecność rozwiązania systemowego zawsze wpływa na automatyzację pracy w danej działalności gospodarczej.
Dlaczego w ogólne piszemy o tym zagadnieniu? Wynika to z faktu, iż kolektory danych są urządzeniami przeznaczonymi do działania w różnych systemach: dla handlu, magazynu, działalności logistycznej czy hurtowej. A jest to możliwe dzięki temu, że terminale przenośne obsługują rozmaite porty i moduły komunikacyjne – do przewodowej lub bezprzewodowej wymiany danych. W rezultacie, kolektory płynnie współpracują np. z komputerami i terminalami komputerowymi, które są wdrożone w firmie.
Funkcjonalność terminali mobilnych
W przypadku funkcjonalności kolektora danych znaczenie mają 3 kwestie. Po pierwsze, podzespoły znajdujące się w konkretnym urządzeniu: procesor, pamięć RAM oraz pamięć Flash. Natomiast od ich mocy będzie zależało to, jak szybkie przetwarzanie informacji kolektor zaoferuje. Po drugie, system operacyjny zainstalowany w danym modelu. Rodzaj oprogramowania zazwyczaj decyduje o tym, do jakich aplikacji biznesowych użytkownicy zyskają dostęp. Po trzecie, moduł skanujący, w który został wyposażony terminal mobilny. Nie zapominajmy bowiem o tym, że jak sama nazwa wskazuje, kolektory danych służą m.in. do pozyskiwania informacji. Ponadto, współcześnie w urządzeniach tego typu stosowane są różne technologie, które pozwalają na odczytywanie kodów kreskowych. W związku z tym, poszczególne terminale przenośne mogą pozyskiwać dane z rozmaitych źródeł. Standardem jest tutaj odczyt kodów 1D. Natomiast zaawansowane kolektory umożliwiają również skanowanie obiektów typu 2D.
akurat wpis u mnie „na czasie” bo własnie zastanawiałem się nad zakupem takiego urządzenia…no i cóż, jestem chyba bardziej na „tak” 😀