Różne branże, różne potrzeby, różne kasy online…

Mobilna kasa Elzab K10 Online

1 stycznia 2020 roku rozpoczął się proces wymiany kas fiskalnych ze standardowych, na wersje z funkcją online, które umożliwiają zdalne, automatyczne przysłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Poszczególne grupy przedsiębiorców muszą instalować nowe urządzenia, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów. Jak wybrać nowe urządzenie, by było ono wsparciem dla prowadzonej działalności? Dla części przedsiębiorców z pewnością najlepszym wyborem będzie mała, mobilna kasa online.

Największy wybór wersji kolorystycznych – Elzab K10 Online

Kasa Elzab K10 Online dostępna w wielu wersjach kolorystycznych

Kasa Elzab K10 Online dostępna w wielu wersjach kolorystycznych

Elzab K10 Online to niewielka, solidnie wykonana kasa fiskalna, która posiada wszystko, co posiadać powinna. Wyposażona jest w bardzo wydajny, prosty w obsłudze mechanizm drukujący, który emituje paragony fiskalne oraz wszystkie inne dokumenty z prędkością 75 mm/s. Urządzenie może także drukować uproszczoną fakturę VAT, o ile operator umieści na paragonie NIP klienta.

Ten model pozwala zaprogramować 5 000 PLU kodów produktów lub usług. Wyposażony jest w wydajną baterię litowo-jonową, którą można ładować nie tylko z gniazdka, ale także z instalacji samochodowej. Może współpracować z urządzeniami peryferyjnymi, jak skaner, waga, terminal do kart czy szuflada na pieniądze. Te cechy oraz niewielkie rozmiary i waga kasy Elzab K10, powodują, że idealnie sprawdzi się ona jako urządzenie mobilne.

K10 Online znajdzie zastosowanie we wszystkich działalnościach, w których konieczna jest zdalna i automatyczna komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Urządzenie samoistnie wysyła informacje dotyczące m.in. realizowanych paragonów i raportów fiskalnych oraz przeprowadzonych przeglądów serwisowych.

K10 z pewnością zainteresuje przedsiębiorców, dla których ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale także design urządzenia. Kasa charakteryzuje się bowiem nowoczesnym wyglądem, na który składa się ciekawy kształt oraz kolorowy, wytrzymały przyjazny w obsłudze panel dotykowy. Dodatkowym atutem tego modelu jest fakt, ze producent oferuje go aż w 5 wersjach kolorystycznych, dzięki czemu każdy znajdzie, taki, który będzie najbardziej pasował do wystroju punktu handlowego.

Najmniejsza na rynku – Posnet Mobile Online

Najmniejsza na rynku mobilna kasa fiskalna - Mobile Online

Najmniejsza na rynku mobilna kasa fiskalna – Mobile Online

Kolejnym modelem, wręcz stworzonym do pracy przenośnej, jest najmniejsza na rynku kasa, dostępna w ofercie firmy Posnet – Mobile Online. Jej rozmiary to tylko 86 x 49 x 162 mm (szerokość, wysokość, długość), a masa około 400 g. Przy tym doskonale pracuje na zasilaniu bateryjnym drukując szybko i sprawnie do 50 000 linii różnorakich dokumentów. Co więcej, na paragonach można zaprojektować logo lub nazwę swojej firmy. Kasa jest tak poręczna, że zabrać ją można w torebce, czy kieszeni. Małe rozmiary nie oznaczają, że kasa jest uboższa o jakieś funkcje – wręcz przeciwnie. Urządzenie posiada funkcję online, dzięki której może przesyłać dane do CRK, ale też komunikować się z terminalami kart płatniczych. Mobile Online wyposażona jest w wytrzymały mechanizm termiczny, z opcją prostej wymiany papieru, czytelne wyświetlacze, klawiaturę z programowalnymi klawiszami.  To urządzenie chętnie wybierane prze lekarzy, prawników, ale też do zakładów fryzjerskich, czy kosmetycznych oraz sklepów o mocno ograniczonej powierzchni sprzedażowej, ponieważ równie dobrze pracuje jako samodzielna kasa mobilna, co w ramach stacjonarnego rozwiązania systemowego.

Najtańsza – Farex Pro 300

Najtańsza kasa fiskalna online - Farex Pro 300

Najtańsza kasa fiskalna online – Farex Pro 300

Farex Pro 300 jest jednym z tańszych, jeśli nie najtańszym, urządzeniem fiskalnym, które radzi sobie zarówno w warunkach stacjonarnych, jak i przy sprzedaży mobilnej. Najtańsze, w tym przypadku nie oznacza najgorsze. Jest to wprawdzie opcja budżetowa, dla tych przedsiębiorców, dla których jednym z czynników decydujących o wyborze konkretnego modelu kasy jest cena. Jednak, jeśli chodzi o parametry, to nie ustępuje konkurencyjnym modelom. Producent wyposażył ją możliwość zakodowania nawet 100 000 pozycji towarowych PLU, wytrzymały mechanizm drukujący, klawiaturę z klawiszami funkcyjnymi oraz zróżnicowane interfejsy komunikacyjne. Jest to nowoczesna kasa i jak na taką przystało, posiada także funkcję online oraz pamięć chronioną. Pierwsza gwarantuje sprawne, automatyczne przysłanie wszystkich wymaganych danych do Centralnego Repozytorium Kas oraz współpracę z terminalami płatniczymi. Druga  pozwala na archiwizację wszystkich wydawanych paragonów i wszystkich innych emitowanych wydruków, zapewniając bezpieczne przechowywanie firmowej dokumentacji. Tradycyjny w kolorze, ale wyróżniający się w formie design sprawia, że kasa wybierana jest nie tylko do punktów stacjonarnych, gdzie powierzchnia ladowa jest ograniczona, czy do zakładów mechaniki samochodowej, ale też do kancelarii prawnych,  gabinetów lekarskich oraz salonów kosmetycznych. Sięgają po nią także chętnie przedsiębiorcy, pracujący w terenie i prowadzący sprzedaż mobilną (np. w foodtrucku).

1 Komentarz

  1. KotFigo

    No wlasnie tego mi bylo trzeba – szukam kasy mobilnej i ten tekst ulatwi mi wybor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeszcze tylko małe zadanie: *