Nova kasa fiskalna już na rynku. Poznajcie urządzenie od Emar

Nowa kasa fiskalna od Emar

Na pierwszy rzut oka można by uznać, że Nova nie różni się znacząco od poprzedniej kasy fiskalnej Emar, czyli Solo Bis. Nowe urządzenie polskiego producenta jest nawet łudząco podobne do modelu dotychczas dostarczanego na rynek. W przypadku technologii sprzedaży niejednokrotnie przekonywaliśmy się jednak o tym, że, parafrazując dobrze znane przysłowie, nie należy oceniać kasy fiskalnej po obudowie 😉 Czy tak samo jest z Emar Nova?

Kompaktowe urządzenie z różnymi interfejsami

Funkcjonalnością, która na pewno wyróżnia Emar Nova, jest możliwość zastosowania interfejsu Wi-Fi. Nowa kasa fiskalna polskiego producenta obsługuje ten moduł wtedy, gdy przedsiębiorca zdecyduje się na wdrożenie urządzenia w wersji rozszerzonej. Opcjonalne Wi-Fi zasługuje jednak na uwagę, gdyż nie tylko pozwala na bezprzewodową współpracę z komputerem, ale także umożliwia przesyłanie danych (w tym raportów fiskalnych) na 3 zdefiniowane wcześniej adresy e-mail. Ponadto, kasa fiskalna Nova już w standardzie posiada 2 złącza RS-232 oraz port USB. Model marki Emar oferuje więc płynną współpracę z co najmniej 3 urządzeniami peryferyjnymi równocześnie, np. szufladą na pieniądze, czytnikiem kodów kreskowych oraz terminalem płatniczym. Jest to więc kompaktowa kasa rejestrująca, która poradzi sobie także podczas pracy w systemie sprzedaży.

Obsługa średniej wielkości bazy towarowej

Poprzedniczka modelu Nova, czyli kasa Solo Bis, oferowała obsługę zaledwie 2 000 PLU. Nie był to więc imponujący wynik… W nowym urządzeniu mamy jednak do czynienia ze znacznie większą bazą towarową. Emar Nova pozwala bowiem na zaprogramowanie nawet 8 000 produktów bądź usług. W rezultacie, ta kasa bez problemu poradzi sobie z jednoznaczną identyfikacją średniej wielkości asortymentu. Dodatkową zaletą urządzenia marki Emar jest zaś fakt, że pozwala ono na drukowanie paragonów z długimi nazwami poszczególnych pozycji towarowych – do 42 znaków. Użytkownicy tej kasy nie musza więc stosować nieczytelnych skrótów przy definiowaniu niektórych produktów czy usług. Co ciekawe, Emar Nova pozwala też na zaprogramowanie 10 kasjerów oraz skonfigurowanie do 20 rabatów/narzutów równocześnie.

2 karty pamięci w jednej kasie fiskalnej

Sposób działania elektronicznej kopii paragonów jest już dobrze znany wielu polskim przedsiębiorcom. Warto jednak przypomnieć, że urządzenia z taką funkcjonalnością archiwizują ważne dane w formie cyfrowej – na karcie pamięci SD lub microSD. Czy Emar Nova oferuje coś specjalnego w przypadku tego rozwiązania technologicznego? Okazuje się, że ta kasa może obsługiwać nie tylko „podstawową” kartę SD, służącą do zapisu kopii paragonów fiskalnych, ale także dodatkowy nośnik danych – kartę microSD – przeznaczoną do wykonywania backupu istotnej dokumentacji firmowej. Korzystanie z Emar Nova daje więc jeszcze większą pewność, że podatnik dopełni formalności związanych użytkowaniem takiej technologii sprzedaży.

 

Jesteśmy bardzo ciekawi, co sądzicie o tej „novości” na rynku fiskalnym? Czy kasa Emar Nova stanie się hitem sprzedaży? Zapraszamy do komentowania 😉

1 Komentarz

  1. Kasiarz_z_Północy

    Nie wiem jak wy, ale ja cenię tego producenta. A kasa-Nova 😛 z pewnością godna uwagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeszcze tylko małe zadanie: *